Biblioteka dzisiaj

Zgromadziliśmy 32 000 książek z różnych dziedzin wiedzy.
Oferujemy nowoczesną informację. Staramy się zapewnić profesjonalną i miłą obsługę.

W Bibliotece jest do dyspozycji kawiarenka internetowa, jest 5 stanowisk, z których 3 działają w ramach programu Ikonk@ i korzystanie z nich jest bezpłatne.

Biblioteka w Raszkowie umożliwia swoim czytelnikom bezpośredni kontakt z książką przez wolny dostęp do półek, jednocześnie staramy się służyć pomocą w doborze literatury.
Biblioteka jest na etapie budowania bazy elektronicznej całego księgozbioru, przy czym wszystkie nowości od 2000 roku są już w ten sposób katalogowane na bieżąco.

W swoich zbiorach posiadamy:
• literaturę piękną,
• literaturę popularnonaukową,
• literaturę młodzieżową i dziecięcą,
• czasopisma,
• gromadzimy zbiory regionalne

Warsztat informacyjny biblioteki opiera się na:
• bogatym księgozbiorze podręcznym,
• katalogu elektronicznym.

W ramach biblioteki działają:
- wypożyczalnia dla dorosłych,
- oddział dla dzieci i młodzieży,
- czytelnia

Biblioteka od lat współpracuje z miejscowymi przedszkolami dowożąc książki na miejsce raz w miesiącu, tym samym zachęca najmłodszych do kontaktu z książką.

Biblioteka oferuje swoim czytelnikom możliwość wypożyczeń międzybibliotecznych.